پایگاه خبری سازمان حج و زیارتدرنشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت مقررشد مقدمات لازم برای شركت درمذاكرات دو جانبه با مسئولان حج عربستان درخصوص حج سال 1396 فراهم شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به نقل از سایت حج، در نشست امروز كه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین سید علی قاضی عسكر تشكیل شد نماینده ولی فقیه درامورحج وزیارت سالروز وفات حضرت معصومه (س) و رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی یار و یاور رهبری و مردم را تسلیت گفت و با اشاره به اینكه دعوتنامه عربستان برای برگزاری دیدارها و مذاكرات دو جانبه درخصوص حج بصورت رسمی دریافت شده است، اظهار داشت:
متن این دعوتنامه با دعوتنامه های گذشته خیلی تفاوت ندارد وبا توجه به محورهای مورد نظر، جمهوری اسلامی ایران در روزهای آینده پاسخ آن را ارسال خواهد كرد.


وی لزوم سرعت بخشیدن به فعالیت كمیته های كارشناسی برای مشخص كردن محورهای مذاكرات و نكات مورد نظربرای حج گذاری زائران ایرانی را خواستار شد و گفت: تمامی امور مرتبط با حج ازجمله اسكان، تغذیه ، امور پزشكی ، حمل و نقل و امنیت حجاج ، مسایل بانكی و كنسولی و... باید سریعا كارشناسی و راهكار مناسب اندیشیده شود.

دراین نشست آقای حمید محمدی سرپرست سازمان حج وزیارت و مدیران بخش های مختلف در این سازمان و بعثه مقام معظم رهبری به بیان نقطه نظرات خود درباره مشكلات اجرایی و انتظاراتی كه باید درمذاكرات دوطرف مطرح شود، پرداختند و تاكید كردند كه برای اعزام زائران ایرانی به حج 96 باید مقدمات لازم درایران وعربستان فراهم شود و با توجه به قطع روابط دوكشور و فرصت باقیمانده، عربستان باید در مواردی كه به این كشور مربوط است، همكاری نماید.

نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت در ادامه این جلسه از مسئولان حوزه های مختلف در سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری خواست كه اجرایی كردن محورهای ستادی را در برنامه خود قرار دهند و درخصوص نحوه ثبت نام از زائران با توجه به ملاحظاتی كه وجود دارد سیاست گذاری نمایند.

دراین جلسه آقای فرهاد پرورش مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) نیز درخصوص آمادگی ها و تمهیدات این شركت برای پروازهای حج گزارشی ارائه كرد و قرار شد محورهای مورد نظرهواپیمایی هما جمع بندی و به سازمان حج ارائه شود.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكربا اشاره به اینكه هیات ایرانی برای مذاكره به عربستان اعزام خواهد شد، تاكید كرد: درمذاكرات با طرف مقابل خواسته‌های جمهوری اسلامی ایران ازجمله امور مربوط به شهدای مسجد الحرام و منا مطرح خواهد شد و امیدواریم زمینه ، برای انجام حجی باشكوه، عزتمند همراه با‌ آرامش و امنیت زائران فراهم شود.

نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت همچنین در آغاز این جلسه درسخنانی با عرض تسلیت بمناسبت سالروز وفات حضرت معصومه (س) و درگذشت غیرمترقبه آیت الله هاشمی رفسنجانی ، وجود این مجاهد خستگی ناپذیر را برای مردم ، انقلاب و نظام پربركت توصیف كرد.

وی سابقه آشنایی خود با آیت الله هاشمی رفسنجانی را در قبل از انقلاب یادآور شد و با اشاره به اینكه توانائی های ایشان درهمه زمینه ها برجسته بود، اظهارداشت: كسانی كه با این یار و یاور رهبری مانوس بودند هوش ، زكاوت، سیاستمداری و مدیریت ایشان را به خوبی در می یافتند.

وی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی درعین حالیكه كه سیاستمداری قوی و زیرك بود از عواطف والای انسانی بهره مند و قبل از انقلاب پشتوانه ای قوی برای زندانیان سیاسی وخانواده آنها بود.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكرارتباط آیت الله هاشمی رفسنجانی با امام راحل (ره) را ویژه و خاص توصیف كرد وبا اشاره اینكه امام راحل به ایشان اهتمام خاصی داشت، گفت: این یار دیرین و صادق انقلاب از عنفوان جوانی با امام پیوند خورد و شخصیتش دركنارامام شكل گرفت و افكار انقلابی و سیستمی درذهن اش دردهه چهل شكل گرفت.

نماینده ولی فقیه با تاكید براینكه به اذعان كارشناسان آیت الله هاشمی رفسنجانی در بحث های اقتصادی بسیاردقیق بود ، اضافه كرد: ایشان فردی برنامه ریز و آینده نگرودر سطح بین الملل نیز بعنوان یك شخصیت سیاستمدار مورد قبول بود.تاریخ : پنجشنبه 23 دی 1395 | 10:48 ق.ظ | نویسنده : هادی ب | نظرات

  • paper | دفتر | سی پی
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic